Absolutnie kochamy maseczki do twarzy z glinki! Dlaczego? Efekty działania takich maseczek można odczuć już po pierwszym użyciu, a ich stosowanie potrafi być niezwykle relaksujące. Uwielbiamy urządzać sobie domowe spa i dlatego chcemy się podzielić naszym ulubionym rytuałem w szerszym gronie. Jeśli nie wiesz, czy warto wprowadzić glinki do pielęgnacji lub zastanawiasz się jak często stosować takie zabiegi, zapraszamy do artykułu!
Glinka kaolinowa - charakterystyka i właściwości
Glinka kaolinowa (INCI:Kaolin clay) to glinka biała, nazywana także porcelanową. Jej nazwa „Kaolin” pochodzi od Chińskiej góry Kao-Ling – miejsca, w którym po raz pierwszy została wydobyta. Jest niezwykle delikatna i miękka w dotyku, co pozytywnie wpływa na konsystencję kosmetyków powstałych na jej bazie.
Ze względu na zdolność sorpcyjną doskonale „zasysa” nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia skórne. Dzięki temu redukuje świecenie i wizualnie wygładza. Oprócz właściwości oczyszczających, kaolin potrafi ściągnąć rozszerzone pory oraz rozjaśnić cerę. Ponadto, posiada właściwości przeciwzapalne i regenerujące. To właśnie dlatego jest idealnym składnikiem maseczek!
Jak często stosować maseczki do twarzy z glinki?
Jak wcześniej wspominaliśmy, glinka oczyszcza skórę pochłaniając nadmiar sebum. Dlatego częstotliwość używania maseczek z glinki powinna być uzależniona od typu skóry. Osoby o skórze tłustej i mieszanej powinny używać takich maseczek częściej niż osoby o skórze normalnej i suchej. Nie ma sztywnych zasad, które sprawdzą się u każdego, ale jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z maseczkami z glinki możesz skorzystać z poniższej podpowiedzi:
Cera tłusta: 2 – 3 razy w tygodniu
Cera normalna i mieszana: 1 – 2 razy w tygodniu
Cera sucha: raz na 2 tygodnie
Warto pamiętać, że składy gotowych maseczek różnią się od siebie i charakterystyka ich działania jest uzależniona od składników towarzyszących. Dlatego dla cer z tendencją do przetłuszczania się bardziej polecamy maskę Liquid Lava Clay Mask, która zawiera także oczyszczający pył wulkaniczny i węgiel. Dla cery mieszanej czy normalnej, która nie wymaga tak mocnego oczyszczenia, najlepiej sprawdzi się niezawodna Acai Bowl Clay Mask z mocą antyoksydantów!



Aplikacja glinki w zależności od potrzeb
Różnimy się między sobą i dlatego trzeba pamiętać, że u każdego z nas pielęgnacja ma inny cel. Standardowo maseczkę nakładamy na całą twarz z pominięciem okolic oczu i ust. Warto pamiętać, że maseczkę można stosować wybiórczo, na niektóre fragmenty twarzy, w zależności od potrzeb.
Wskazówki o których możesz nie wiedzieć, a warto o nich pamiętać!
- Pamiętaj, że maska to tylko jeden z kilku etapów pielęgnacji. Po użyciu takiej maseczki nie zapomnij spryskać twarzy tonikiem a następnie nawilżyć skory ulubionym serum lub kremem!
- Niewskazane jest, by przed nałożeniem maseczki do twarzy z glinki robić peeling. Gdy skóra będzie zbyt głęboko oczyszczona maska z glinki może nieco ją podrażnić. Dlatego przed maseczkowaniem umyj buzię delikatnym płynem.
- Gdy glinka na twarzy zaczyna zasychać zwilż ją wodą lub hydrolatem. Dzięki temu utrzymasz maskę na twarzy dłużej, a maseczka nie będzie się osypywać. Zbyt długie trzymanie suchej maski może doprowadzić do wysuszenia skóry, dlatego prosimy tego unikać! 🙂
Może Ci się spodobać:
Błędy w pielęgnacji, których warto unikać